SAAT

İkon saat: Dior VIII Grand Bal

Moda markaları, İsviçreli ustalarla işbirliği yaparak saat otoritelerine meydan okuyorlar. Bakınız, Dior’un “su gibi” tasarımı Ondine.
Reading time 1 minutes

TARİHİ 1946 kuruluşlu marka, Christian Dior’un kadınları birer çiçeğe benzettiği, beli vurgulayan New Look siluetleriyle moda dünyasına ilaç gibi geldi. Savaş sonrası döneme ihtişam aşılayan prenses elbiseleri, Grace Kelly ve Rita Hayworth gibi yıldızların tercihi oldu. Bu zamane balo kültürü, günümüzde Dior’un Haute Couture defileleri kadar saat tasarımlarında da yaşatılıyor. 

STİLİ Farklı isimlerden sonra Maria Grazia Chiuri kreatif direktörlüğünde feminen ve masalsı çizgisine kavuşan modaevi, Grand Bal saat koleksiyonu ile hayal kurdurmaya devam ediyor. Sadece birer adet üretilen bu seriden seçtiğimiz 10 numaralı Ondine, yani “su perisi” adlı model, altını akışkan halde dondurmayı başararak dönen dev bir eteği andırıyor.

DETAYI Ondine, beyaz altın kasası, metalik beyaz deri kayışı ve 998 adet beyaz pırlantasıyla kusursuz bir kar taneciğine benziyor. Moda, saat ve taş işçiliğini buluşturan, tıpkı Monsieur Dior gibi görkemi günümüze yeniden taşıyan bir yaratım.

Tags

dior
ikon-saat

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler