SANAT

‘Ai Weiwei Porselene Dair' sergisinden sürpriz

Ai Weiwei’in, Türkiye’deki ilk kişisel sergisini henüz gezmemiş sanatseverlere müjdemiz var, sergi yoğun talep üzerine uzatıldı.
Reading time 1 minutes

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM) ev sahipliği yaptığı, çağdaş sanatın en etkin figürlerinden Ai Weiwei’in Türkiye’deki ilk kişisel sergisi “Ai Weiwei Porselene Dair” sanatçının da katılımıyla 12 Eylül’de kapılarını açmıştı. Hem yurtdışından hem de yurtiçinden sanatseverlerin ilgiyle takip ettiği sergi, bu yoğun ilgi karşısında kayıtsız kalmadı ve  11 Mart 2018’e kadar ziyaretçilerini bekleyeceğini duyurdu.

Ai Weiwei'in 1977 tarihli ilk porselen çalışmasından, İstanbul için özel olarak ürettiği yeni işlerine kadar uzanan geniş bir seçkinin sunulduğu ‘Ai Weiwei Porselene Dair’de sanatçının porselenlerinin yanı sıra video, duvar kâğıdı ve fotoğraflarından oluşan 100'den fazla eseri yer alıyor. Bunun yanı sıra sergi de Ai Weiwei’in hayat hikâyesini ve el sanatları geleneğiyle birlikte sanat tarihine yaklaşımının izleri de keşfedilmeyi bekleniyor.

Tags

sergi
sanat
ai-weiwei
ai
weiwei-porselene-dair
sakıp-sabancı-müzesi

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler