SANAT

CI 2017'nin göze çarpan 5 katılımcısı

14 Eylül'de tüm ziyaretçilere kapısını açacak olan Türkiye'nin en önemli çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul'un mutlaka ziyaret etmeniz gereken 5 katılımcısı.
Reading time 2 minutes

Bu yıl 12.si düzenlenecek olan, hafta sonu sanata doyacağımız etkinlik olan Contemporary İstanbul, galeri katılımcıları ile İstanabul'u global olarak ulaştırıyor. Yetenekli sanatçıların buluşma noktası haline gelen fuarda mutlaka göz atmanız gereken 5 galeriyi sizin için derledik.

1. Pi ArtWorks

Sergi alanının hemen girişinde yer alacak İstanbul-Londra merkezli galeri Nancy Atakan, Volkan Aslan, Osman Dinç gibi sanatçıları ağırlıyor.

2. Malborough Gallery

New York, Londra, Madrid gibi önemli şehirlerde bulunan sanat galerisi, Manolo Valdes, Botero gibi önemli sanatçıları barındırırken Ahmet Güneştekin'in eserlerine de ev sahipliği yapıyor.

3. Zilberman Gallery

İstanbul'da kurulup Berlin'e açılan galeri genç ve fresh isimleri destekliyor. Ahmet Elhan, Azade Köker ve Şükran Moral gibi yetenekli sanatçıları temsil ediyor.

4. Galerist

2001 yılında İstanbul’da kurulan Galerist, Pilevneli Gallery'nin daha genç ve çağdaş versiyonu. Marina Abramovic, Taner Ceylan, Hussein Chalayan gibi sanatçılara ev sahipliği yapıyor.

5. Pilevneli Gallery

Ahmet Güneştekin'in çürüme olgusunun var olma biçimlerine bakan kısa filmi Çürüme ve bellek anlatısının kültürel potansiyeline işaret eden enstalasyonu “Yoktunuz”u sergileyecek olan galeriyi uğramadan geçmeyin.

/

Tags

sanat
contemporary-istanbul
fuar
yasam

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler