Be Well

Ruh halinizi kontrol edin

Moody Month ile hem menstrual döngünüzü hem de fiziksel istatistiğinizi öğrenerek hormonal döngünüzün günlük yaşamınızı zorlaştırmasına izin vermeyin.
Reading time 2 minutes

Fiziki ve ruhsal durumumuz günlük hayatımızın akışını etkileyen en önemli etkenlerden. Özellikle kadınlar için hormon dengesinin adet döngüsüne olan etkisiyle duygu durumları da etki altında kalıyor. Adet döngüsünde kimi zaman bu yüzden yorgunluk, stres, öfke, depresyon gibi yan etkileri ortaya çıkabiliyor. Bu durumu kontrol altına almak ve beden sağlığını geliştirebilmek isteyenler için dijital bir beden sağlığı günlüğü niteliğinde bir uygulama var, Moody Month.

Kadınların halinden kadınlar anlar düşüncesinden yola çıkarak Amy Thomson, Karla Vitrone, Lola Ross tarafından tasarlanan Moody Month, kadınların bedenlerini anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış ruh hali ve hormon döngüsü izleyicisi. Uygulama, kadınların adet döngülerinde yaşadıkları duygu durum değişimlerini veri olarak kaydetmeleriyle aylık ritimlerine göre kişiselleştirilmiş öneriler sunuyor. Dijital beden sağlığı günlüğüne bilgilerinizi kaydederek ve kişisel notlar ekleyerek ay sonunda Moody Month size verilerinizin aylık raporunu verir, böylece geriye bakabilir, ruh haliniz ve semptomlarınızı tanımlayabilir ve kendinizi daha iyi anlamaya başlayabilirsiniz. Uygulamada aynı zamanda Live Moody özelliği ile uzmanlar tarafından kullanıcıya özel döngünün dört aşaması ve ruh halini etkileyebilecek hormonal, biyolojik ve çevresel değişiklikler hakkında bilgiler, günlük beslenme önerileri, günün hava durumu ve ay evresi gibi bilgiler ve sağlıklı yaşam ipuçları veriliyor.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler