Be Well

Suyla kilo vermek mümkün mü?

Japonların her sabah aç karnına içtikleri oda sıcaklığındaki suyla uyguladıkları su terapisi, son dönemde kilo vermede etkili olduğu için gündemde.
Reading time 1 minutes

Günlük yaşamda sağlıklı bir beden için minimum 8 bardak su içmemiz gerekiyor. Özellikle sıcak yaz günlerinde kendinizi susuz bırakmamak, düzenli su içmek önemli. Konu kilo vermek olduğunda da su içmek yedikleriniz kadar metabolizmanın daha hızlı çalışmasında da büyük rol oynuyor. Kilo kaybı için son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz su terapisi akla ilk gelen yöntemlerden. Japonların günlük yaşamlarında bir rutin haline gelen bu terapiyi nedir?

Japon su terapisi, sabah ilk iş olarak birkaç bardak oda sıcaklığında su içme pratiğidir. Ayrıca yemek ve atıştırmalıklar arasında uzun aralarla 15 dakikalık katı yemek boşlukları oluşturmayı teşvik ediyor. Su içmenin kilo kaybında etkili olduğu çalışmalar tarafından kanıtlandı. Su midede yer kapladığından tokluk hissi yaratabiliyor. Böylelikle aşırı yemenin önüne geçilme de yarar sağlıyor. Çalışmalar yemek yemeden yarım saat önce içilen yarım litre suyun yediğiniz öğünün porsiyonunu küçültmeniz de kolaylık sağladığı kanıtlandı. Siz de kilo vermek istiyorsanız Japonların sağlıklı yaşamlarının bir parçası olan su terapisini alışkanlığınız haline getirmelisiniz.

Tags

saglikli-beslenme
su
su-terapisi

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler