MODA

Ultra-Skinny gözlükler geliyor

yazı Yunus Başaran
01.03.2018
Bu yeni akıma aşık olacaksınız.

Geçtiğimiz aylarda duyduğumuz bir dedikodu şu yöndeydi: Kanye West, sevgili eşi Kim Kardashian'a azarlarcasına bir mesaj atmış, “o büyük gözlükleri bırak, sana verdiğimi kullan” demiş. Gerçek midir bilinmez ancak yeni bir trend kapımızda: Ultra-Skinny güneş gözlükleri.

Modada geçmişe dönüş hız kesmeden devam ediyor. Bel çantaları, deri ceketler, metal zincirler derken, 90'ların favori güneş gözlük modelleri... Güneş gözlüğü tutkunu olanlar geçtiğimiz yıllarda Rihanna'nın Dior ile yaptığı işbirliğini hatırlar. Büyük gözlüklerin küçülmeye başladığını, dünyanın bir numaralı trend belirleyicisi Rihanna'dan mesajla farketmiştik.

Ardından bir diğer trend belirleyici, Top Model Bella Hadid'in gözlerindeki minik çerçeveli güneş gözlükleriyle pekişen bu teori, Kim Kardashian-Kanye West dedikodusuyla kesinlik kazandı.

90'lardaki 3 ikondan bahsedelim biraz: Drew Barrymore, Aaliyah, Lisa Bonet. Bu üç kadının ortak noktası, ne giyerlerse giysin haber olmaları... 90'lar ikonları deyince bu üç isim dışında birçok kişi daha var elbet ama o yıllarda doğan kadınların akıllarında bu isimler oldukça nettir.

Bir diğer isim ise Mary Kate ve Ashley Olsen kardeşler. Şu an ikiside tasarımcı isimleriyle anılsalar da, geçmiş görünümlerinden eser kalmamış olsa da bu iki kadının boy boy fotoğrafları gazetelerde, televizyolardaydı. Ama unutulmayan şu kare ise o minik çerçeveleriyle şu anda çok cezbedici durmuyor mu?

Tüm yukarıda anlatınlar dışında geçtiğimiz sezon tanıtılan 2018 İlkbahar-Yaz, Louis Vuitton, Prabal Gurung, Miu Miu, Prada defilelerinde de gördüğümüz üzere, geçtiğimiz sezonun aynalı cama sahip güneş gözlükleri yerini Ultra-Skinny güneş gözlüklerine bırakıyor. Geç kalmayın deriz.

awd4rm-l-610x610-sunglasses-olsen+twins-ashley+olsen-mary+kate+olsen-pink-blue.jpg
Mary Kate - Ashley Olsen
hbz-the-list-mini-sunglasses-1-1499722530.jpg
Drew Berrymore | Lisa Bonet | Aaliyah
hbz-the-list-mini-sunglasses-3-1499722529.jpg
Bella Hadid
landscape-1499347917-screen-shot-2017-07-06-at-143100.png
Kendall Jenner
Koché.jpg
Koché
LV.jpg
Louis Vuitton
MSGM.jpg
MSGM
Miu Miu.jpg
Miu Miu
Off-White.jpg
Off-White
Prada.jpg
Prada
Sonia Rykiel.jpg
Sonia Rykiel
rihanna dior_edited.jpg
Rihanna X Dior

Yazıyı paylaş

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler