SANAT

Sanat moda ortaklığı Miami’de

Moda dünyası, Art Basel Miami ile büyüleyici bir havaya büründü desek tam da yeri olur. Bu hafta sonu sanat ve moda dolu günler için Miami doğru rota. Miami’de sanat ve moda iş birliklerini gelin birlikte inceleyelim.
Reading time 3 minutes

Dünyanın kalbi Miami Art Basel’de atıyor. Bu özel sanat haftasında dünyanın dört köşesinden sanatçıları ve sanatseverleri ağırlayan Miami moda ve sanat iş birlikleri ile haftaya heyecan katıyor. Sanat fuarı süresince gerçekleşecek etkinlikleri sizin için seçtik.

Emilio Pucci ve saç tasarımcısı Nicholas French

Başarılı saç tasarımcısı Nicholas French, Pucci’nin arşivine girerek İtalyan saç tasarımcı Alba’nın geçmişteki tasarımlarından yola çıkarak saç tasarımları yaptı. Pucci’nin ruhunu taşıyan bu saç tasarımları 9 Aralık’a kadar Design District butikte görülebilir.

Prada Mode Miami

Prada Art Miami’ye özel etkinlik evi ile yine haftanın merkezine yerleşiyor. Sanat, müzik, söyleşi ve yemeğin yer aldığı bu platform haftanın en çok rağbet gören yerlerinden biri. Prada Mode üyelerine özel olarak sunulan platformda pek çok ilgi çekici etkinlik yer alıyor.

Loewe’den “Chance Encounters IV” sergisi

Loewe ve Jonathan Anderson, 4 Aralık'ta Design District butiğinde “Chance Encounters IV” ün açılışını kutladı. 31 Ocak'a kadar açılacak olan sergi, seramik, tekstil ve gravür eserler içeriyor.  Sanatseverler Anne Low, Ian Godfrey ve Andrea Büttner'in eserleri yakından inceleme şansı yakalıyor.

Fendi’den kutlama

Fendi fuarda Sabine Marcelis’in tasarımı olan on özel heykeli Peekaboo çantasının onuncu yılına özel olarak tasarladı. Art Miami boyunca Silvia Venturini Fendi’nin tasarladığı sınırlı sayıdaki  Peekaboo çanta da satışta olacak.

Saint Laurent’ten Performans

Performans sanatçısı Vanessa Beecroft  Saint Laurent için fuar boyunca özel bir gösteri sunuyor. “Self 02” adlı gösteri 15 Aralık’a kadar Design District ‘te görülebilir. Proje sansürsüz biçimde kişinin kendini ifade etmesine adandı.

Max Mara’dan Sergi

Max Mara Art Basel boyunca feminist sanatçı Judy Chicago’nun sergisinin sponsorluğunu üstlendi. Markanın Kreatif Direktörü Ian Griffiths fuara özel Bigamy ismini verdiği basic tişörtleri sanatçı ile birlikte tasarladı. Tabii ki tişörtler yine sınırlı sayıda.

Dior’dan sanat içerikli çanta

Dior bu yıl on kadın sanatçıdan Dior Art Bag’leri tasarlamalarını istedi. Bu sanatçılar kimler derseniz; Pae White, Isabelle Cornaro, Haruka Kojin, Lee Bul, Burçak Bingöl, Li Shurui, Olga de Amaral, Poppy Apfelbaum, Mickalene Thomas, Janaina Tschäpe and Morgane Tschiember.

Berluti’den kitap

Berluti, Picasso’yu anlatan “Picasso, An Intimate Portrait” adlı kitap için özel bir parti düzenliyor. Kitabın yazarı ünlü ressamın torunu; Olivier Widmaier Picasso.

Tags

jonathan-anderson
loewe
max-mara
berluti
art-miami
emilio-pucci
prada
sanat-fuarı
dior
saint-laurent
art-basel
fendi
miami

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler